5 darmowych aplikacji do nauki biologii (i nie tylko) #1

Kto powiedział, że nauka musi być nudna? Wiem, że w szkole bywa różnie. Kiedy zaczynałam liceum, byłam zachwycona salą biologiczną: masa plakatów, szkielet w kącie, eksponaty w słojach, mikroskopy, modele.. Niestety, to wszystko stało nieużywane, bo nauczycielka preferowała dyktowanie notatki do zeszytu. Zero zabawy..Jeśli szukacie czegoś, co pomoże uatrakcyjnić zajęcia (nauczyciele) lub czegoś, co pomoże Wam przyswoić wiedzę (uczniowie), to mam kilka propozycji darmowych aplikacji lub platform, które umożliwią ciekawszą naukę.

zondle
Tak wygląda ekran startowy darmowego konta Zondle
  1. Zondle – platforma, na której możemy tworzyć gry edukacyjne (uatrakcyjnić lekcję lub w ramach powtórki materiału), udostępniać je innym i grać w gry innych użytkowników. Nauczyciel może stworzyć klasę, dodać uczniów i monitorować ich postępy (wrastająca ilość punktów). Sama platforma jest prowadzona w języku angielskim, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nasze treści było po polsku 🙂

 

lerning apps
Przejrzysty panel startowy i samouczek po polsku

2. learning apps – strona ma polską wersję. Podobnie jak w przypadku Zondle, możemy tworzyć gry, tylko w nieco ciekawszej formie. Kilkanaście szablonów umożliwia zrobienie czegoś naprawdę fajnego. Jeśli się uczycie – to świetny sposób na powtarzanie materiału: z kolejnych działów tworzycie gry, a pod koniec, przed maturą/egzaminem/ testem macie coś do szybkiej powtórki, jak znudzi się Wam przeglądanie notatek 🙂 Nauczycielom chyba nie trzeba wyjaśniać możliwości.. 😉 Tutaj również możemy skorzystać z bazy gier innych użytkowników, mamy możliwość wyszukiwania hasłowo lub przeglądania działów tematycznych.

3. Smart exchange – platforma do projektowania lekcji na tablicach interaktywnych i wymiany z innymi twórcami. Możemy znaleźć tu niemal wszystko: animowany model serca, powtórki tematyczne, cykl rozwojowy motyla w 3D..

 

icell
Model komórki zwierzęcej

4. iCell – prościutka apka na windowsa lub androida, przedstawia modele komórki bakteryjnej, roślinnej i zwierzęcej w 3D. Pomaga ogarnąć budowę komórki osobom, które mają problem z wyobraźnią przestrzenną.

inner

5. Innerbody – czyli nic innego, jak interaktywny atlas anatomiczny. Model (kobietę lub mężczyznę) możemy dowolnie obracać i przybliżać, nakładać na siebie układy (krwionośny, mięśniowy) i sprawdzać stan naszej wiedzy z anatomii. Jest mały minus – w grę wchodzi tylko angielski, ale bariera językowa staje się już chyba coraz mniejsza, prawda?

Internet jest pełen wartościowych treści, miejsc, z których możemy czerpać wiedzę i narzędzi ułatwiających naukę. Trzeba tylko wiedzieć gdzie i jak szukać. Jeśli powyższe propozycje są dla Was ciekawe i przydatne, chcielibyście poznać więcej albo macie swoje sprawdzone miejsca w sieci – koniecznie dajcie mi znać w komentarzach 🙂

Reklama

4 uwagi do wpisu “5 darmowych aplikacji do nauki biologii (i nie tylko) #1

  1. Mam nadzieję, że nauczyciele biologii przekonają się do takiej formy pracy, nawet jako tylko urozmaicenia. Naprawdę można wiele ciekawych pomysłów zrealizować za pomocą tych aplikacji.

    Polubienie

  2. […] projektowanie gier, planszowych lub komputerowych, np za pomocą aplikacji o których pisałam tutaj.  Mogą powstawać w ramach podsumowania działu, służyć do wprowadzenia nowego […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s